Îți scriu aceste rânduri cu ușoară vinovăție (dar ff ușoară).
Am fost în vacanță fără tine!
Uff, a fost greu să ți-o zic așa pe șleau.
Știi acum câteva ore când ne-ai pupat și ai plecat la fotbal? Ei bine, ce a urmat a fost o super mini vacanță de primăvară-varã.
Imediat cum ai ieșit pe ușă am inceput sa ne batem cu perne. Am fost acoperită cu toate pernele de cel puțin 20 de ori și apoi Radu a sărit pe mine. Aproape de fiecare dată.
L-am „îngropat” și dărâmat și eu de câteva ori (dar n-am sărit pe el).
Apoi am ieșit pe scară DESCULȚI.
Radu a refuzat să se mai îmbrace așa că a rămas în c**** gol și în bluza de pijama. SI DESCULȚ.
Pregătisem un tricou pentru el dar a preferat să-l spele în bideu și apoi să-l pună la uscat pe tricicletă. Tricicleta era în soare așa că mi s-a părut o idee excelentă, nu crezi?
A mers târâș cu apa pe hol dar e cald și nu se moare din câteva picături.
Eu in timpul acesta leneveam pe băncuță și exersam starea de prezență (pe românește : n-am mișcat un pai).
Radu a colindat desculț și dezbrăcat toată curtea și m-a strigat o data de doua ori, de fiecare dată să-i desfac centura de la jeep.
După vreo oră de adus și dus multe obiecte de prin curte de colo colo a vrut să stea el pe băncuță. M-am întrebat cu voce tare unde o să stau eu acum iar el a dat fuga la șifonier și a venit cu plapuma și abia l-am convins să nu o întindă pe scară :))
Am ales totuși salteluța de yoga și după ce m-am schimbat în pantaloni scurți am stat la plajă, tot pe scară.
După ce ne-am contemplat degetele de la picioare în soare, după ce am ascultata bâzâitul insectelor și am simțit fierbințeala soarelui pe piele, am intrat în casă leșinați de foame ca după o zi de plajă.
Am mâncat ne-am făcut duș și am stat fiecare pe șezlongul lui până ai venit tu și ai întrebat:
„Dar cine a răsturnat toate cartonașele astea aici?!” :)))